Δωρεά από το ΣΤ1 & ΣΤ2, σχολικού έτους 2020-2021

Μια εξαιρετική κίνηση πραγματοποιήθηκε από τους μαθητές των ΣΤ1 & ΣΤ2 τάξεων του σχολικού έτους 2020-2021.

Συγκεκριμένα, απο τη μη πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής είχε παραμείνει στα ταμεία των τμημάτων ένα χρηματικό ποσό.

Μετά από συζήτηση με τους μαθητές και σε συνεργασία με τις δασκάλες τους κα Γαλάνη Αλεξάνδρα και κα Κάκου Παναγιώτα, αυτό το χρηματικό ποσό αποφασίστηκε και χρησιμοποιήθηκε για την οργάνωση ομαδικής εξόδου, καθώς και για την αγορά αναμνηστικών δώρων για όλα τα παιδιά.

Στα ταμεία τους απέμεινε ένα ποσό το οποίο ενερχόταν στα 250 ευρώ, το οποίο ομόφωνα τα παιδιά αποφάσισαν να δωρίσουν στον σύλλογο Φλόγα – Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια.

Ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας τους συγχαίρει γι’ αυτή την όμορφη κίνηση και τους εύχεται καλή πρόοδο.