Εξαιρετικά επείγον: Ενημέρωση των διευθύνσεων μόνιμης κατοικίας των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης

Προκειμένου να γίνει η χωροταξική κατανομή των μαθητών της ΣΤ’ τάξης των Δημοτικών Σχολείων, στα αντίστοιχα Γυμνάσια της Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας, παρακαλούνται όλοι οι γονείς-κηδεμόνες που έχουν παιδιά στην ΣΤ΄ τάξη να μας επιβεβαιώσουν τη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας τους, έως την Τετάρτη, 13/12/2023.

Για αυτόν τον λόγο, πρέπει και οι δυο γονείς-κηδεμόνες(όλοι ανεξαρτήτως αλλαγών), να συμπληρώσουν σχετική αίτηση στο σχολείο μας. Επίσης, θα πρέπει να μας προσκομίσετε σχετικό αποδεικτικό (πρόσφατο λογαριασμό οικιακού τιμολογίου ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ, ή ενοικιαστήριο κατοικίας μέσω Taxisnet ή σε περίπτωση φιλοξενίας την τελευταία υποβληθείσα φορολογική δήλωση με διαγραμμένα τα οικονομικά στοιχεία), στο όνομα ενός εκ των δυο γονέων-κηδεμόνων).

Τέλος, να μας δηλώσετε αν κάποιος αδερφός/αδερφή φοιτά σε κάποιο Γυμνάσιο, μέχρι και τη Β’ τάξη.

Σας ευχαριστούμε.

Ο Δευθυντής